PRO MÉDIA

TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI

Pro média

KDO & PROČ JE VEGGIE NÁPLAVKA

Veggie Náplavka je organizovaná projektem Vegan Fighter, spolu s dalšími eventy jako jsou Veggie Vánoce, Konference Science & Plant-based nebo projekt Vegan Psychology. 

Eventy pořádáme pod brandem Vegan Future Events, protože věříme, že budoucnost bude rostlinná – současný stav je neúnosný nejen ve vztahu k planetě a zvířatům, ale i k nám samotným. 

Jsme rádi, že se nám podařilo vybudovat jedem z největších evropských open-air plant-based veletrhů. 

16. pokračování

VEGGIE NÁPLAVKA 1.5.2023

Už po 16. nabídne na 1. máje Veggie Náplavka nezapomenutelné setkání toho nejnovějšího z rostlinné gastronomie. 

Pokud potřebujete jakékoliv jiné informace, než ty, které najdete v naší tiskové zprávě, ozvěte se nám na info@veggienaplavka.cz

GENERÁLNÍ PARTNER VEGGIE NÁPLAVKY

PARTNEŘI VEGGIE NÁPLAVKY

TZ

VEGGIE NÁPLAVKA 1.5.2023

Jeden z největších evropských vegan open-air festivalů Veggie Náplavka nabídne i tentokrát to nejnovější z rostlinné gastronomie i ochrany zvířat. 

Praha, 1.1.2023

www.veggienaplavka.cz | info@veggienaplavka.cz | + 420 773 531 577 

Už po 16. se Rašínovo nábřeží zaplní prodejci a vystavovateli rostlinné gastronomie a novinek vegan životního stylu, a to na jednom z největších evropských open-air veletrhů Veggie Náplavce (článek ve Forbes zde). Návštěvníci a návštěvnice si letos mohou prohlédnout zajímavé produkty nejen v areálu, ale i v prezentačních zónách, ve kterých celý den probíhají i komentované ochutnávky a prezentace novinek rostlinné stravy. Event navštíví každoročně víc jak 8 tisíc lidí a hlavním mottem jsou zvířata a planeta. Hlavním mottem této Veggie Náplavky je číslo 7875. Tolik zvířat zachrání člověk, pokud preferuje rostlinnou stravu.

„7875 – Odhaduje se, že tolik zvířat zachrání člověk, pokud preferuje rostlinnou stravu. 

Náš projekt Vegan Fighter pořádá eventy jako Veggie Náplavka, kde hlavním důvodem jsou pro nás zvířata a klimatická krize. Zvířata považujeme za cítící, inteligentní a vnímavé tvory, kteří si plně uvědomují špatné zacházení. A to je při získávání masa, ale i mléka a vajec vždy přítomné, i když se lidé snaží mít zavřené oči: ročně jen v ČR zemře 120 milionů zvířat. Dobrou zprávou ale je, že žijeme ve světě, kde už zvířata jíst nemusíme, jak zní mimochodem i motto celé Veggie Náplavky.“, říká k Veggie Náplavce Co-Founder projektu Linda Maruščáková, která je sama veganka téměř 25 let. „Jsme moc rádi, že na našich akcích ukazujeme inspiraci k rostlinným alternativám, které umožňují lidem nepodílet se na zabíjení, ale zároveň jim dodávají vše potřebné, výživově i chuťově.“, dodává.

Eventy Vegan Fighteru nabízí unikátní možnost vyzkoušet si různé druhy gastronomie v rostlinném pojetí. Návštěvníci a návštěvnice zde najdou nejzdravější verze rostlinné stravy, ale i klasická česká jídla a také asijskou, italskou, a letos i indonéskou variantu veganských jídel, oblíbený je vegan streetfood. K tomu nejnovější rostlinné výrobky jako vegan vejce, masa, nebo sýry v podobě, kdy kvůli nim nemuselo zemřít žádné zvíře.

Každý ročník nabízí také doplňkový program zaměřený na ochranu zvířat. I letos máme možnost setkat se s většinou českých i zahraničních projektů na ochranu zvířat a planety. Několik z nich organizuje také unikátní dětský koutek, kde připraví pro děti i jejich rodiče soutěže, hry a také prezentaci nové vegan knížky pro děti.“, odkrývá část programu Jan Müller z pořadatelského týmu Vegan Fighter a mistr světa v muaythai.

Pomoc zvířatům na Ukrajině je bohužel tento rok hlavním tématem. „Vegan Fighter tvoří od prvních dnů spolu s dalšími projekty Alianci Pomoc zvířatům na Ukrajině. Soustředíme se hlavně na dovoz pomoci na Ukrajinu, a to včetně nejméně dostupných, okupovaných území. Od začátku války jsme převezli přes 600 tun pomoci. Provozovali jsme také helpline pro lidi prchající se svými mazlíčky, kterým jsme zprostředkovali krmivo a veterinární péči zdarma. Protože válka bohužel nekončí, ale přesouvá se a dál trvá, je součástí programu i podpora a výzva k další pomoci – zvířata na Ukrajině jsou zraněná, hladová a tisíce je jich nyní opuštěno v rozbombardovaných městech. A moc nás i nadále potřebují,“ říká k další části programu a činnosti Linda Maruščáková.

I proto Veggie Náplavka uvítá jako čestného partnera ukrajinskou společnost vyrábějící vegan potraviny Vegetus, která musela přesídlit z bombardovaného Charkova do ČR (rozhovor v E15)

Dalšími argumenty pro rostlinnou stravu, které nabízí Veggie Náplavka, jsou výrazně nižší environmentální dopady, pozitivní zdravotní dopady, ale i výborná sportovní výkonnost. Proto si s pořadateli můžete zatrénovat na speciálním tréninku, který jsou další součástí programu Veggie Náplavky. 

„Rostlinná strava je zároveň také zdravější, protože tento typ stravy podporuje ve vyvážené podobě život bez civilizačních onemocnění, a naopak podporuje i sportovní výkon. Všichni z našeho organizačního týmu bojujeme nebo jsme bojovali v ringu nebo oktagonu, a proto jsme rádi také živou inspirací, že na rostlinné stravě lze podávat vrcholové výkony – a že skutečně funguje pro život.“, dodává Jan Müller.

Pořádající tým tvoří mj. dál také Magdalena Šormová, Alan Svoboda a Pavel Salčák, profesionální MMA zápasníci, mistryně republiky v muaythai Linda Maruščáková, thaiboxeři Pavel Barták a vicemistr republiky Jakub Šrámek a dříve i další vicemistr republiky Václav Schweidler – jemu je i tato Veggie Náplavka věnovaná In memoriam.

Celý event je provozovaný v režimu zero waste, tedy s minimem tvorby odpadu. Jídlo si návštěvníci mohou nechat připravit do vratných krabiček nebo kompostovatelného nádobí.

Kontaktní osoba pro média: PhDr. Linda Maruščáková | info@veggienaplavka.cz | +420 773 531 577

Veggie Náplavka probíhá 1.5.2023 od 10 do 19 h na Rašínově nábřeží, Praha 2.

Generálním partnerem je K-take it veggie by Kaufland, gastro partnerem je Rama a Violife, dále Berlimo a Merch You nebo Firemní rozvoj.oline.

Další informace lze najít na webu www.veggienaplavka.cz a sociálních sítích eventu.

Start typing and press Enter to search